Škola meditace

...medituji a tvořím život svých snů...

Jak rozpoznám hlas Vyššího Já od Ega?

meditacejaČasto se mě ptáte, jak poznám, kdy ke mně mluví mé Vyšší Já (můžete jej nazývat intuice, hlas srdce, vnitřní moudrost) a kdy Nižší Já (naše ego nebo mysl).

Je přirozené, že se nám zpočátku  tyto 2 hlasy špatně odlišují.  Je to dáno tím, že jsme byli celý život zvyklí používat ego a mysl a naše Vyšší Já a intuice byla od dětství dost často potlačovaná až jsme si ji v některých případech uzavřeli úplně. Společnost bohužel podporovala a stále ještě podporuje systém ega a moci. Takže kdo je jiný, tak není pro společnost moc přijatelný. Ale věřím, že brzy přijde čas, kdy nás bude tolik, že systém ega se zhroutí a vznikne nový systém hodnot založených na lásce, vzájemné úctě a porozumění.

Jak to tedy poznám?

Když k vám mluví Vyšší Já tak v sobě cítíte lásku, klid, mír a důvěru. A to i v situacích nepříjemných či obtížných. Vyšší Já je tedy ze 100% tvořeno LÁSKOU. Vyšší Já sídlí v srdci. Můžete i cítit, že k vám mluví srdce nebo můžete cítit brnění či teplo na srdci či po těle.

Naopak Nižší Já je naše ego, které sídlí v mysli, je živo z NELÁSKY a tedy dalo by se říci ze 100% tvořeno STRACHEM.

Pokud by jste se přestali bát, tak by ego přestalo mít smysl a zaniklo by. Ego však usiluje o to, aby za každou cenu přežilo, a proto ve vás neustále aktivuje pocity strachu a nelásky a tak se udržuje při životě.

Jaké je Vyšší já

 • nevyvyšuje se ani se nad ostatní  neponižuje
 • mluví silným a moudrým hlasem (můžete až cítit husí kůži či brnění na těle)
 • přichází neočekávaně, je naléhavéjasné a jde přímo k věci
 • cítíte láskyplnou energii na těle
 • nikdy vás nesvede na scestí
 • je vždy podporující a dodává vám odvahu
 • nikdy nezpůsobí bolest ani vám ani vašim blízkým
 • vede vás k realizaci vašeho životního poslání skrze pomoc druhým

Tady je pár příkladů typických znaků Vyššího a Nižšího Já od Doreen:

Vyšší Já x Nižší Já

Milující x Žárlivé

Sebejisté x Nejisté

Má pocit, že má všeho dost x Má pocit, že ničeho není dost

Pobízí vás k naplnění vašeho božského poslání x Odkládá naplnění vašeho božského poslání

Věří v úspěch x Věří v neúspěch, je soutěživé

Ve vztazích si je jisté samo sebou x Bojí se, že ho partner opustí

Má čisté svědomí x Cítí se provinile

Ve svých činech se řídí láskou x Intrikuje a manipuluje

Je soustředěné na přítomný okamžik x Je soustředěné na budoucnost

Zásadové x Impulzivní a bezzásadové

Máte z něj pocit tepla a bezpečí x Máte z něj pocit chladu a husí kůži

Hovoří pozitivně, i když vás varuje před nebezpečím x Hovoří agresivně a panovačně

Velkorysé x Chamtivé

Obratné x Nemotorné

Jeden praktický příklad:

Když vám přijde vnuknutí, že se máte věnovat nějakému projektu a je to v souladu s vaší cestou, tak vás Vyšší Já neustále podporuje a ukazuje další kroky a možnosti. Naopak Nižší Já bude chtít neustále odvádět vaši pozornost  a bude vás živit strachem či jinými obavami, že to nezvládnete a ať to radši skončíte.

Mám pro vás ještě pár mnou vyzkoušených TIPŮ jak se spojit se svým Vyšším Já:

 1. V meditaci je spojení s Vyšším Já nejjednoduší. Protože se přelaďujete do svého srdce a tím automaticky odpojujete svou mysl. Můžete vyzkoušet některé z mých meditací ZDARMA a pokud se vám budou líbit tak využít některý z mých Online kurzů. Nebo můžete přijít na Kurz meditace či Proměna Života v Praze.
 2. V okamžiku, kdy se potřebujete spojit se svým Vyšším Já a jste někde jak já říkám „v terénu“, tak se na chvíli zastavte a dejte si ruku na srdce. Tím automaticky přesunete pozornost z oblasti hlavy do srdce, kde sídlí vaše intuice. Můžete si pak uvědomit 2 různé odpovědi. Jedna vychází z hlavy a druhá ze srdce. A uvidíte, že každá vás vede jinou cestou.flower-1884161_1920
 3. Dalším skvělým pomocníkem jsou Andělé. Můžete se s nimi spojit v meditaci či v naladění a poprosit je o pomoc a vedení. Budou vám pak posílat zprávy prostřednictvím různých symbolů, obrazů, vnuknutí, lidí či slov. Andělé jsou v souladu s naším Vyšším já, takže se nemusíte bát, že vás svedou z cesty. Pokud se chcete naučit komunikovat s Anděly, tak můžete využít můj seminář Meditace s Archanděly v Praze.
 4. Relaxace těla a mysli prostřednictvím hudby, masáže, koupele ve vaně či procházky v přírodě. V okamžiku, kdy se uvolníme, tak můžeme začít slyšet hlasy naší intuice v podobě různých vnuknutí, nápadů či jiných obrazů.
 5. Když už nic nezabírá, tak skvěle funguje toaleta 🙂 Tam jsme automaticky v hladině Alfa a tedy opět můžeme lépe slyšet hlas svého Vyššího Já.

Přeji ať se vám daří být v neustálém propojení se svým Vyšším Já a využívat jeho vedení v každodenním životě.

Katka 💓

Kateřina Škorničková
Jsem PRŮVODKYNÍ vnitřním světem PODVĚDOMÍ a PROGRAMŮ MYSLI a UČITELKOU MEDITACE. Pomohu vám objevit sám/sama sebe, kdo opravdu jste, co je vaše poslání, talent nebo dar. Najdete tak svou cestu k prožívání radosti, tak abyste se cítili celiství a uzdravili se. Při své práci využívám dar vnímání jemnohmotných energií, úrovně duše a energetického pole člověka. Více o mém příběhu se dozvíte ZDE>>. Meditace ZDARMA si můžete stáhnout ZDE>> Online kurz meditace si můžete objednat ZDE>> Online kurz Proměna Života si můžete objednat ZDE>>
Komentáře