Nemoc jako dar

nemocjedarUž od malička slyšíme, že nemoc je něco, čeho je nutné se rychle zbavit, abychom zas mohli dobře a efektivně fungovat v práci, doma a jinde v životě. Většinou jdeme k doktorovi nebo do lékárny, nabereme si léky, přejeme si ať už je nemoc pryč a moc o ní nepřemýšlíme.

Náš postoj je „já za to nemůžu, něco jsem chytla, rychle mi s tím někdo pomozte ať už jsem rychle zdráva a nemusím se s tím dál zabývat“.

Co kdyby to ale bylo všechno trochu jinak? Co když nám tím tělo chce dát zprávu, akorát my ji nechceme slyšet?

Tělo nám dává zprávu nejdříve formou lehčí nemoci, nevolnosti, bolením hlavy nebo jen třeba tlaku v hlavě. Když zprávu nepochopíme nebo jí nechceme slyšet přichází vážnější nemoci.

Zkuste si na chvilku představit, že vy a vaše tělo jsou 2 blízcí lidé a vaše tělo s vámi chce  spolupracovat a komunikovat. Jak byste to jako tělo udělali, abyste si předali nějakou zprávu? Vaším jazykem jsou jen tělesné stavy jako je bolest, nevolnost, tlak, teplo, chlad, třes, nemoc apod.

Asi byste používali tyto stavy postupně od nejjemnějších po nejvíce nepříjemné a tedy nejdůraznější. Zároveň byste je umisťovali v těle tak, aby to co nejlépe vystihovalo čeho se zpráva týká.
Některé stavy jsou velmi návodné např. tlak v hlavě je „na něco/sebe moc tlačíš“, zvracení je „nepřijímání“, bolest zad „moc sis naložil“ atd. Protože některé nemoci je takto těžké přiřadit existuje již celá řada skvělých knížek, které jednotlivé nemoci popisují a vysvětlují jejich příčiny i co změnit, abychom se uzdravili. Já nejraději používám M. Hrabica/Co nám tělo říká (další je např. R. Dahlke/Nemoc jako symbol, Louise L. Hay/Uzdrav své tělo).

Začněme se dívat na signály svého těla jako na dar, který nás vede k nějakému poznání. Tedy úplně to celé otočit a přestat se nemoci bát, ale poděkovat jí a začít si s ní povídat.

Říkáte si, dobře, tak si začnu s tou nemocí povídat, ale jak to mám udělat?

Je to velmi jednoduché. Základ je udělat si čas na sebe. Můžete využít meditace. Zavřete si oči, zklidněte svůj dech a podívejte se vnitřním zrakem na své tělo, na orgán, který vás bolí nebo je nemocný. Zeptejte se ho co vám nemocí chce sdělit a jak se můžete uzdravit. Někdy také pomáhá když si nemoc dobře zblízka prohlédnete a osaháte. Můžete např. zjistit že vypadá jako dlažební kostka, která vás tlačí a pak se ptejte, co ta kostka znamená. Nemoc, bolest nebo v našem příkladě kostku pak můžete vyndat, rozpustit nebo proměnit třeba bílým léčivým světlem. Na pomoc si také můžete pozvat svého moudrého průvodce např. svého anděla.

U některých nemocí vám bude trvat jen chvíli a snadno zjistíte, co máte pro uzdravení udělat nebo v životě změnit. V podstatě zjistíte, že už jste to věděli předtím, ale jen se vám do toho nechtělo. U některých nemocí se budete muset ptát opakovaně a jít více do hloubky k příčině. V případě, že vám to ani opakovaně nepůjde, pak je dobré využít cizí pomoci a nechat se v meditaci vést. Zkušený terapeut by měl vědět, jak vás vést, abyste příčinu nemoci odhalili.

Pokud si nevíte rady, jak začít komunikovat se svým tělem a vnímat jeho signály, tak můžete využít některý z mých meditačních kurzů v Praze, které jsou již příští víkend 21. , 22.1. či online kurzů Meditace a Proměny života. A nebo si stáhněte  meditaci, kterou jsem pro vás připravila ZDARMA.

Věřte v moudrost vašeho těla a když mu budete naslouchat, tak dojdete k uzdravení.

Katka 💖

Jsem PRŮVODKYNÍ vnitřním světem PODVĚDOMÍ a PROGRAMŮ MYSLI a UČITELKOU MEDITACE. Pomohu vám objevit sám/sama sebe, kdo opravdu jste, co je vaše poslání, talent nebo dar. Najdete tak svou cestu k prožívání radosti, tak abyste se cítili celiství a uzdravili se. Při své práci využívám dar vnímání jemnohmotných energií, úrovně duše a energetického pole člověka. Více o mém příběhu se dozvíte ZDE>>. Meditace ZDARMA si můžete stáhnout ZDE>> Online kurz meditace si můžete objednat ZDE>> Online kurz Proměna Života si můžete objednat ZDE>>
Komentáře