Jak rozpoznám hlas Vyššího Já od Ega?

meditacejaČasto se mě ptáte, jak poznám, kdy ke mně mluví mé Vyšší Já (můžete jej nazývat intuice, hlas srdce, vnitřní moudrost) a kdy Nižší Já (naše ego nebo mysl).

Je přirozené, že se nám zpočátku  tyto 2 hlasy špatně odlišují.  Je to dáno tím, že jsme byli celý život zvyklí používat ego a mysl a naše Vyšší Já a intuice byla od dětství dost často potlačovaná až jsme si ji v některých případech uzavřeli úplně. Společnost bohužel podporovala a stále ještě podporuje systém ega a moci. Takže kdo je jiný, tak není pro společnost moc přijatelný. Ale věřím, že brzy přijde čas, kdy nás bude tolik, že systém ega se zhroutí a vznikne nový systém hodnot založených na lásce, vzájemné úctě a porozumění.

Jak to tedy poznám?

Když k vám mluví Vyšší Já tak v sobě cítíte lásku, klid, mír a důvěru. A to i v situacích nepříjemných či obtížných. Vyšší Já je tedy ze 100% tvořeno LÁSKOU. Vyšší Já sídlí v srdci. Můžete i cítit, že k vám mluví srdce nebo můžete cítit brnění či teplo na srdci či po těle.

Naopak Nižší Já je naše ego, které sídlí v mysli, je živo z NELÁSKY a tedy dalo by se říci ze 100% tvořeno STRACHEM.

Pokud by jste se přestali bát, tak by ego přestalo mít smysl a zaniklo by. Ego však usiluje o to, aby za každou cenu přežilo, a proto ve vás neustále aktivuje pocity strachu a nelásky a tak se udržuje při životě.

Jaké je Vyšší já

 • nevyvyšuje se ani se nad ostatní  neponižuje
 • mluví silným a moudrým hlasem (můžete až cítit husí kůži či brnění na těle)
 • přichází neočekávaně, je naléhavéjasné a jde přímo k věci
 • cítíte láskyplnou energii na těle
 • nikdy vás nesvede na scestí
 • je vždy podporující a dodává vám odvahu
 • nikdy nezpůsobí bolest ani vám ani vašim blízkým
 • vede vás k realizaci vašeho životního poslání skrze pomoc druhým

Tady je pár příkladů typických znaků Vyššího a Nižšího Já od Doreen:

Vyšší Já x Nižší Já

Milující x Žárlivé

Sebejisté x Nejisté

Má pocit, že má všeho dost x Má pocit, že ničeho není dost

Pobízí vás k naplnění vašeho božského poslání x Odkládá naplnění vašeho božského poslání

Věří v úspěch x Věří v neúspěch, je soutěživé

Ve vztazích si je jisté samo sebou x Bojí se, že ho partner opustí

Má čisté svědomí x Cítí se provinile

Ve svých činech se řídí láskou x Intrikuje a manipuluje

Je soustředěné na přítomný okamžik x Je soustředěné na budoucnost

Zásadové x Impulzivní a bezzásadové

Máte z něj pocit tepla a bezpečí x Máte z něj pocit chladu a husí kůži

Hovoří pozitivně, i když vás varuje před nebezpečím x Hovoří agresivně a panovačně

Velkorysé x Chamtivé

Obratné x Nemotorné

Jeden praktický příklad:

Když vám přijde vnuknutí, že se máte věnovat nějakému projektu a je to v souladu s vaší cestou, tak vás Vyšší Já neustále podporuje a ukazuje další kroky a možnosti. Naopak Nižší Já bude chtít neustále odvádět vaši pozornost  a bude vás živit strachem či jinými obavami, že to nezvládnete a ať to radši skončíte.

Mám pro vás ještě pár mnou vyzkoušených TIPŮ jak se spojit se svým Vyšším Já:

 1. V meditaci je spojení s Vyšším Já nejjednoduší. Protože se přelaďujete do svého srdce a tím automaticky odpojujete svou mysl. Můžete vyzkoušet některé z mých meditací ZDARMA a pokud se vám budou líbit tak využít některý z mých Online kurzů. Nebo můžete přijít na Kurz meditace či Proměna Života v Praze.
 2. V okamžiku, kdy se potřebujete spojit se svým Vyšším Já a jste někde jak já říkám „v terénu“, tak se na chvíli zastavte a dejte si ruku na srdce. Tím automaticky přesunete pozornost z oblasti hlavy do srdce, kde sídlí vaše intuice. Můžete si pak uvědomit 2 různé odpovědi. Jedna vychází z hlavy a druhá ze srdce. A uvidíte, že každá vás vede jinou cestou.flower-1884161_1920
 3. Dalším skvělým pomocníkem jsou Andělé. Můžete se s nimi spojit v meditaci či v naladění a poprosit je o pomoc a vedení. Budou vám pak posílat zprávy prostřednictvím různých symbolů, obrazů, vnuknutí, lidí či slov. Andělé jsou v souladu s naším Vyšším já, takže se nemusíte bát, že vás svedou z cesty. Pokud se chcete naučit komunikovat s Anděly, tak můžete využít můj seminář Meditace s Archanděly v Praze.
 4. Relaxace těla a mysli prostřednictvím hudby, masáže, koupele ve vaně či procházky v přírodě. V okamžiku, kdy se uvolníme, tak můžeme začít slyšet hlasy naší intuice v podobě různých vnuknutí, nápadů či jiných obrazů.
 5. Když už nic nezabírá, tak skvěle funguje toaleta 🙂 Tam jsme automaticky v hladině Alfa a tedy opět můžeme lépe slyšet hlas svého Vyššího Já.

Přeji ať se vám daří být v neustálém propojení se svým Vyšším Já a využívat jeho vedení v každodenním životě.

Katka 💓

Jsem PRŮVODKYNÍ vnitřním světem PODVĚDOMÍ a PROGRAMŮ MYSLI a UČITELKOU MEDITACE. Pomohu vám objevit sám/sama sebe, kdo opravdu jste, co je vaše poslání, talent nebo dar. Najdete tak svou cestu k prožívání radosti, tak abyste se cítili celiství a uzdravili se. Při své práci využívám dar vnímání jemnohmotných energií, úrovně duše a energetického pole člověka. Více o mém příběhu se dozvíte ZDE>>. Meditace ZDARMA si můžete stáhnout ZDE>> Online kurz meditace si můžete objednat ZDE>> Online kurz Proměna Života si můžete objednat ZDE>>
Komentáře