Budu šťastná až…. aneb sebeláska

selfloveTaky si říkáte co všechno byste ještě měla? Jak by jste měla zhubnout, naučit se anglicky, uklidit byt, zařídit dovolenou a ještě si najít čas pro sebe?

Už od malička nás učili soustředit se na věci, které nám nejdou, co nefunguje nebo není dostatečné.  Na bílé stěně se soustředíme na malý černý flíček. Takže máme před očima černo a už nevidíme tu obrovskou bílou plochu okolo.

V časopisech nám ukazují dokonalé modelky, aby nás přesvědčili, že tento výrobek nutně potřebujeme, abychom byly také dokonalé. Co na tom, že fotky jsou retušované a že to vlastně vůbec není skutečné.

Na Facebooku kamarádů vidíte jen samé úžasné věci, ale když se jim něco nepodaří, tak se o tom ani nedozvíte.

Vaše kamarádky, které jsou krásné, mladé, úspěšné, se také za něčím honí a říkají si, že budou šťastné až…….

Jak to tedy funguje?

Jakou energii vysíláme, taková se nám i vrací (vlastně žijeme v té co si vytváříme).

Takže pokud vysíláme „nemám se ráda“, tak se nám i tato energie vrací v podobě negativních reakcí okolí např. partner nám něco pořád vyčítá, děti neposlouchají, šéf je na nás nepříjemný apod.

Takto reaguje i naše tělo. Když se dlouhodobě necítíme dobře a jsme uzavřené vůči okolí, tělo si začne vytvářet ochranu – tloušťku. Tloušťka zase vede k tomu, že se necítíme dobře a je to začarovaný kruh, který žádné diety nevyřeší. 

Tak jak z toho ven?

Jedinou cestou je zastavit tento hon za dokonalostí a přijmout, že nikdy nebudete přesně podle obrazu ostatních nebo společnosti. Zastavíte tak tok negativní energie, která vám ubližuje a budete vytvářet tu pozitivní.

Zkuste si po dobu alespoň 7 dní udělat jednoduché praktické cvičení:

  1. Začněte tím, že si napíšete seznam věcí, které si myslíte, že vám jdou, že jste už dosáhla nebo jste v nich lepší než většina lidí ve vašem okolí. Buďte na sebe hodná. Tento seznam vám dá ze začátku možná zabrat, ale bude se vám celý týden hodit. Noste ho proto u sebe. Když si se seznamem nebudete vědět rady, tak poproste někoho blízkého, kdo vás má rád, ať vám s ním pomůže. Určitě se o sobě dozvíte spoustu skvělých věcí, které jste ani netušila :-)
  2. Kdykoliv se v průběhu dne nachytáte, jak máte zase své negativní myšlenky, tak se hned zastavte a změňte je na pozitivní. Např.  „šéf mi vynadal, že jsem něco zkazila“ a  já cítím, jak už si nabíhám do pocitu, že dělám vše špatně a že jsem ta nejhorší ze všech….“ v ten okamžik tok myšlenek zastavte a změňte je na jinou pozitivní zkušenost, kterou máte, připomeňte si v čem jste naopak v práci dobrá, co se vám v poslední době povedlo…. Nebo si jen řekněte „no a, já mám zase něco jiného za co se můžu pochválit“ (tady se vyplatí vytáhnout váš dlouhý seznam)
  3. Na závěr každého dne, nejlépe těsně před usnutím, si zrekapitulujte to dobré, co se vám ten den povedlo a za co se můžete pochválit (pomohla jste kolegovi, našla ztracené klíče, nekřičela na děti i když něco rozbily). Šťastný svět se skládá z maličkostí, tak se jich nebojte. Klidně si svůj seznam o tyto body doplňujte. Uvidíte jak spokojeně se vám bude usínat.

Po pár dnech uvidíte, že budete cítit změny jak po těle, tak po duši.  Začnete se mít radši, budete veselejší a vše vám půjde snadněji.

Po 7 dnech se pak sama rozhodnete, zda chcete pokračovat, alespoň v tom, že se budete chválit místo kritizování.

Vy jste totiž tvůrci svého života a tímto cvičením přetváříte svůj starý program plný negací a vytváříte nový postoj k sobě, k životu a k lidem kolem sebe.

Vždy když chceme něco změnit, tak musíme začít u sebe. Když se změníme my, tak i svět okolo nám to odrazí. Buďte pozorné a určitě to uvidíte :-)

Užívejte si své přednosti a buďte šťastné!

Katka 🌺

P.S.:Pokud si nevíte rady, jak proměnit svůj život, tak můžete využít některý z mých meditačních a archandělských kurzů v Praze či online kurzů Meditace a Proměny života.

 

Jsem PRŮVODKYNÍ vnitřním světem PODVĚDOMÍ a PROGRAMŮ MYSLI a UČITELKOU MEDITACE. Pomohu vám objevit sám/sama sebe, kdo opravdu jste, co je vaše poslání, talent nebo dar. Najdete tak svou cestu k prožívání radosti, tak abyste se cítili celiství a uzdravili se. Při své práci využívám dar vnímání jemnohmotných energií, úrovně duše a energetického pole člověka. Více o mém příběhu se dozvíte ZDE>>. Meditace ZDARMA si můžete stáhnout ZDE>> Online kurz meditace si můžete objednat ZDE>> Online kurz Proměna Života si můžete objednat ZDE>>
Komentáře