Chcete být dokonalé nebo šťastné?

Usilujeme o to být dokonalé manželky, matky, partnerky, kolegyně, kamarádky,…, ale proč vlastně? Je to opravdu to jediné, co nám přinese štěstí a naplnění v životě?

Z počátku jsem si myslela, že ano a říkala si, že až budu dokonalá, tak to bude úžasné pro mě i pro mé okolí. A budu konečně šťastná.

Vrhla jsem se tedy cíleně na své nedokonalosti a začala je zdokonalovat. Postupem času se mi podařilo spoustu z nich vyřešit, ale zase se objevily jiné a já zjistila, že tato cesta je nekonečná a ke štěstí opravdu nevede.

Začala jsem tedy přemýšlet, jak to s tou dokonalostí je.

A pak mi to najednou začalo docházet…

Život na Zemi není o tom, abychom jej utvářeli k dokonalosti s dokonalými lidmi, protože život sám o sobě už dokonalý je, ale trochu jinak než si myslíme :-)

Život je  o prožívání a poznávání rozmanitostí života, zažívání radosti i starostí, úspěchů i neúspěchů, poznávání nových věcí, třeba i klopýtnutí nebo zvládnutí úkolu na poprvé skvěle.

Všechno je to o tom zjistit, jak život funguje, prožít si každý krok v životě jako úžasnou příležitost poznání obou protipólů.

Kdybychom měli jen ideální svět a nikdy si neprožili třeba smutek, tak bychom nevěděli co je radost, neviděli ani necítili bychom ten rozdíl.

Zkuste přijmout svoji nedokonalost jako dar jedinečnosti každého z nás a začněte si jej užívat u sebe i okolního světa. 

A jak si pomoci, když na sobě tu jedinečnost nevidím?

Napište si  seznam, v čem jste jedineční nebo co se vám podařilo. Můžete se zeptat i své blízké kamarádky, která vás má ráda. Určitě vám ráda se seznamem pomůže. Můžou to být i zdánlivé maličkosti, co se vám podařilo např. uvařila jsem skvělé jídlo, zařídila jsem dovolenou, umím se dobře postarat o děti apod. Je dobré na sebe netlačit a doplňovat seznam postupně. Základ je mít se ráda a být na sebe hodná.

Seznam si pak dejte někam na viditelné místo a vždy když se cítíte špatně, tak si svoji jedinečnost nebo co se vám povedlo připomínejte.

Najednou zjistíte, že se máte více rádi, jste více přirozenější, uvolněnější, cítíte se lépe. Přestanete tak vytvářet negativní energii vůči sobě i okolí a začnete tvořit tu pozitivní a prožívat radost. A uvidíte, že i svět okolo vás se postupně začne proměňovat.

Kdybychom byli všichni stejní, to by byla hroozná nuda, nemyslíte? :-)

Tak co volíte vy…dokonalost nebo štěstí? Já tedy určitě štěstí 🙂

Jsem PRŮVODKYNÍ vnitřním světem PODVĚDOMÍ a PROGRAMŮ MYSLI a UČITELKOU MEDITACE. Pomohu vám objevit sám/sama sebe, kdo opravdu jste, co je vaše poslání, talent nebo dar. Najdete tak svou cestu k prožívání radosti, tak abyste se cítili celiství a uzdravili se. Při své práci využívám dar vnímání jemnohmotných energií, úrovně duše a energetického pole člověka. Více o mém příběhu se dozvíte ZDE>>. Meditace ZDARMA si můžete stáhnout ZDE>> Online kurz meditace si můžete objednat ZDE>> Online kurz Proměna Života si můžete objednat ZDE>>
Komentáře